Projektowanie kuchni

Praktyczne wskazówki do remontu i projektowania kuchni

Remont kuchni i projektowanie nowej od podstaw

Planujemy remont kuchni, który jest tematem tego artykułu. Każde pomieszczenie w domu, a tym bardziej kuchnia, wymaga indywidualnego podejścia i starannego zaplanowania remontu. Nie należy spieszyć się z planowaniem remontu kuchni. Zgadzam się, że bardzo nieprzyjemne jest ponowne wykonywanie pracy, która została już zakończona. Z wyprzedzeniem należy pomyśleć o sprzątaniu kuchni i usuwaniu lub wywożeniu odpadów budowlanych. W tym celu należy znaleźć firmę sprzątającą.

Od czego zacząć projektowanie kuchni - od planowania

Przed przystąpieniem do remontu kuchni należy najpierw sporządzić plan z wymiarami kuchni i zdecydować się na meble kuchenne i sprzęt AGD. Kuchnia musi być mierzona od narożnika do narożnika. Na planie piętra należy zaznaczyć lokalizację wszelkich mediów, które już znajdują się w kuchni i nie mogą być przeniesione (piony grzewcze, rury gazowe, kanały wentylacyjne na piętrach i klatkach schodowych). Przed przystąpieniem do remontu kuchni, a nie w jego trakcie, należy zaznaczyć na rzucie kondygnacji nowe wyjścia ciepłej i zimnej wody oraz kanalizacji. Ten schemat pomoże Ci również w wyborze mebli kuchennych.
Następnie, zgodnie ze schematem, należy wykonać projekt kuchni, aby wyjaśnić, gdzie będzie komunikacja (elektryczność, woda i kanalizacja), gdzie będą znajdować się urządzenia, gdzie będzie zlewozmywak, kuchenka i ogólnie, jakie sprzęt AGD będą zainstalowane po remoncie kuchni. Jest to potrzebne do obliczenia przekroju przewodów elektrycznych, które zostaną użyte do wykonania nowego okablowania. Zdecyduj, gdzie będzie znajdować się część jadalna (stół i krzesła). Pomoże to w jak najlepszym wykorzystaniu przestrzeni kuchennej, co jest szczególnie ważne w przypadku remontu małej kuchni. Aby jak najlepiej rozplanować układ nowej kuchni, 

Rzeczy, na którą należy zwróić szczególną uwagę podczas projektowania kuchni to:

  • prace demontażowe;
  • nowe okablowanie w kuchni;
  • tynkowanie ścian w kuchni;
  • szpachlowanie ścian i sufitu w kuchni;
  • płyty sufitowe w kuchni (listwy przypodłogowe);
  • malowanie sufitów lub
  • sufit napinany;
  • malowanie lub tapetowanie ścian;
  • front kaflowy;
  • wylana podłoga w kuchni;
  • podłoga w kuchni (płytki, panele, linoleum);
  • wymiana lub instalacja drzwi;
  • montaż listew przypodłogowych;
  • instalacja gniazdek, wyłączników, opraw oświetleniowych;
  • instalacja kanałów powietrznych i wyciągów;
  • instalacja ciepłej i zimnej wody użytkowej;
  • instalacja ogrzewania podłogowego;
  • prace wykończeniowe.

Polecamy: https://maksymbud.pl/

Zaleca się planowanie i wykonywanie prac w takiej kolejności, aby prace, które zostały już wykonane, nie zostały zepsute przez inne czynności. Niektóre prace z listy mogą być zastąpione innymi. Na przykład podczas montażu sufitu napinanego nie trzeba w ogóle szpachlować sufitu. Jeśli zdecydujesz się pozbyć drzwi do kuchni, najlepszym rozwiązaniem będzie łuk z płyt gipsowo-kartonowych.

Remont kuchni krok po kroku

Krok pierwszy - opracowanie planu i zaprojektowanie kuchni 

Należy poważnie potraktować planowanie napraw, a także samą realizację planu. Po tym wszystkim, to było z planu, który będzie uwzględniać wszystkie "drobiazgi" zależy od sukcesu naprawy.Powyżej opracowania projektu wzornictwa dla kuchni może pracować jako zaproszonych ekspertów, a ty sam, biorąc czynny udział w tej pracy. Jeśli chcesz, i jeśli jesteś pewien swoich umiejętności, w oparciu o wcześniejszą wiedzę na temat naprawy kuchni w Chruszczowce, do pracy nad rozwojem projektu projektowania kuchni można zrobić samemu. W takim przypadku nie zaszkodzi narysować na ścianach rozmieszczenia różnych urządzeń kuchennych - kuchenki, lodówki, zlewu, okapu, kuchenki mikrofalowej pralki, lub zmywarki itd. Ten "schemat" wskaże również błędy, które można było popełnić podczas sporządzania planu. Zaznaczając na ścianach lokalizację przyszłych urządzeń kuchennych, należy wziąć pod uwagę wymiary wszystkich urządzeń. Takie skrupulatne podejście do planowania remontu pomoże Ci dokładnie obliczyć położenie rur kanalizacyjnych i wodnych oraz gniazdek elektrycznych. W ten sposób można zaoszczędzić sobie kłopotów związanych z popełnianiem błędów. Podczas planowania należy również wziąć pod uwagę koszty finansowe, jakie jesteśmy gotowi ponieść podczas przeprowadzania remontu. Jeśli stać Cię tylko na oszczędny remont, możesz stworzyć przytulną, wygodną i funkcjonalną przestrzeń przy minimalnych kosztach.

Krok drugi - demontaż kuchni

Remont i aranżacja dowolnego pomieszczenia w mieszkaniu nie może się odbyć bez usunięcia jego starego wykończenia. Dotyczy to również instalacji nowych rur wodociągowych i kanalizacyjnych oraz przewodów elektrycznych. Zużyte rury (a także przewody elektryczne) należy wymienić na nowe przed rozpoczęciem prac remontowych, aby później nie żałować zmarnowanych pieniędzy. W końcu strumień wody wypływający z pękniętej rury może spowodować nieodwracalne uszkodzenia nawet najwyższej jakości materiałów wykończeniowych. Zastanawiając się więc, od czego zacząć remont kuchni, nie zapominaj o najważniejszym - aby kuchnia była nie tylko piękna, ale i "bezpieczna".

Krok trzeci - wybór materiałów

W procesie demontażu starego wykończenia kuchni nie należy zapominać o konieczności wymiany starych okien i drzwi. Jeśli chodzi o wybór materiału na tego typu produkt, powinien on być oparty nie tylko na Twoim guście, ale także na potrzebie zastosowania w kuchni praktycznego i odpornego na różne wpływy "zewnętrzne", jak również na naprężenia produktu. Kuchnia to funkcjonalne pomieszczenie, w którym przygotowuje się posiłki, a nie tylko je spożywa. Wybierając odpowiedni styl kuchni, należy myśleć z wyprzedzeniem, aby meble w kuchni były jak najbardziej kompaktowe, praktyczne i funkcjonalne. O tym, jak rozmieścić meble w kuchni, można dowiedzieć się z własnego planu remontu kuchni.

Podczas remontu i wyposażania kuchni należy używać materiałów spełniających następujące wymagania:

  • ognioodporne (nie podtrzymują spalania),
  • odporność na wodę,
  • praktyczność (łatwość czyszczenia i konserwacji),
  • odporne na zmienne temperatury,
  • odporne na naprężenia mechaniczne.

Pamiętaj - aby osiągnąć dobry efekt podczas remontu, nie wystarczy od razu przystąpić do remontu, trzeba go dokładnie zaplanować. Dotyczy to również wyboru koloru i stylu. Jeśli wcześniej przemyślisz wszystkie szczegóły projektu kuchni, możesz uniknąć konieczności przerabiania kuchni lub mieszkania w warunkach, które nie są dla Ciebie komfortowe.

 

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz ⇾