Aranżacja kuchni

Kuchnia w stylu glamour

Kuchnia w stylu glamour, czyli odrobina luksusu w domowym zaciszu  

Styl glamour oznacza szyk, blask, luksus. Od dawna kojarzona jest z ludźmi sukcesu. W związku z tym wnętrze powinno podkreślać ich bogactwo, a wszystkie przedmioty wystroju powinny być wysokiej jakości. Ten styl ma w sobie powiew nowoczesności i najnowszych trendów w modzie.bWielu projektantów postrzega glamour jako połączenie czerni i bieli, użycie dżetów oraz obfitość ekstrawaganckich przedmiotów. Dziś styl ten wciąż się rozwija i ewoluuje, a krzykliwy patos zastępuje harmonia i elegancja. Styl glamour charakteryzuje się zazwyczaj dużą liczbą lustrzanych powierzchni oraz pozłacanych lub chromowanych produktów, które dodają wnętrzu bogactwa i tworzą wyjątkową grę świateł. Zaletą tego stylu jest jego zastosowanie zarówno w domkach, rezydencjach, jak i w mieszkaniach, w szczególności, gdy każde pomieszczenie ze sobą współgra. Projektując zatem kuchnię w stylu glamour, warto zapoznać się również z projektami aranżacji łazienek w stylu glamour, aby mieszkanie posiadało jednolity charakter.

Rozważ kilka zastosowań stylu glamour w kuchni. Przede wszystkim należy zauważyć, że styl ten nie ma zastosowania w kuchniach, w których stale się gotuje. W tym przypadku konieczne jest potraktowanie kuchni jako jadalni.

Czarno- biała kuchnia

Wykończenie kuchni w stylu glamour

Podłogi 

Z reguły do układania podłogi używa się parkietu. Jeśli zastosuje się odpowiednie kolory, podłoga może odpowiadać kolorowi prawdziwego drewna. W wielu projektach łatwiej jest zastosować płytki lustrzane, jeśli w pomieszczeniu dominuje styl lustrzany. Pozwoli to jeszcze bardziej podkreślić harmonię światła i przedmiotów oraz dodać jasności i blasku. Modnym trendem ostatnich lat jest również "płynna podłoga", w której można zainstalować zdjęcie lub wzór, który następnie można zobaczyć w trójwymiarowym obrazie.

Sufit

Zazwyczaj stosuje się płyty gipsowo-kartonowe o wysokim połysku. Płyty mogą być wykonane indywidualnie dla każdego stylu i mają kilka poziomów. W celu ułatwienia instalacji zwykle stosuje się sufit napinany. Żyrandol jest niezbędny w kuchni w stylu glamour. Ten atrybut doda pomieszczeniu luksusu i blasku oraz będzie doskonale współgrał z innymi błyszczącymi przedmiotami.

Kolory ścian 

Cechą charakterystyczną tego stylu jest to, że nie ma on żadnych ustalonych cech. Na tym właśnie polega wyjątkowość tego zjawiska kulturowego - każdy widzi i reprezentuje coś innego. A wszystkie kanony glamour są niesmaczne. W przeciwnym razie nie ma żadnych ograniczeń. Przeszywająca biel lub czarny odcień, który "pożera" wszystko, jak czarna dziura, mogą być efektowne.  A może subtelny odcień różu z jasnozielonymi elementami w detalach mebli lub akcesoriów. Aby naprawdę wprowadzić wszystko w stan glamour, należy nadać tym schematom kolorystycznym kategorię "zbyt", dekorując przestrzeń w pompatyczny, ale gustowny sposób. Kolor czarny  będzie doskonałym uzupełnieniem odcieni złota lub chromu: może to być armatura, sprzęt AGD, elementy wystroju wnętrz i inne. Aby uzyskać subtelne kolory, wybierz odcienie srebra lub nawet platyny - w każdym dodatkowym wyglądzie. Ogólnie rzecz biorąc, fantazja na najbardziej "niebezpiecznej" granicy niesmaku. Nic dziwnego, że w takich sytuacjach tak wiele osób zwraca się do profesjonalnych projektantów.

Ciemna kuchnia

Meble i wystrój wnętrz w kuchni glamour

Teraz przejdziemy od razu do mebli w kuchni w stylu glamour. Będzie to podstawa do wyboru kolorystyki pomieszczenia. Zdecydowanie powierzchnia mebli powinna być błyszcząca. Stół musi być dobrany w tym samym stylu co krzesła. Mogą być wykonane w oryginalnych kształtach, z rzeźbionymi nogami. Najczęściej spotykanym kolorem w kuchni jest biel i czerń, ale możliwe są tu różne warianty. Fioletowa tapeta na ścianach doskonale uzupełni estetykę i elegancję tego stylu. Aby podkreślić wszystkie atrybuty kuchni, należy odpowiednio rozmieścić obrazy, lampywazony, lustra, czy rzeźby. Przy tym całym pięknie nie zapominajmy, że kuchnia to także miejsce, w którym umieszcza się lodówkę, kuchenkę, piekarnik i okap kuchenny. Z reguły wszystkie urządzenia w kuchni są wbudowane. Drzwi lodówki i okapu kuchennego mogą być pokryte chromem lub srebrem, aby podkreślić styl, a kuchenkę można dobrać do koloru pomieszczenia. Wszystko to dotyczy głównie dużych pomieszczeń.

A co, jeśli przestrzeń jest niewielka, ale chcesz ją urządzić w stylu Glamour?

Istnieje ogromna różnorodność aranżacji kuchni w mieszkaniu w stylu Glam. Główną wadą takiej kuchni jest niewielki rozmiar pomieszczenia. Nie zapominajmy jednak, że styl glamour łączy w sobie wiele innych stylów z dodatkiem chwytliwych i odważnych elementów. W dzisiejszych czasach, aby podkreślić swój gust, nie trzeba kupować rarytasów za szalone pieniądze. Wystarczy gustownie udekorować dom, co podkreśli oryginalność i bogactwo wnętrza. Kuchnia w mieszkaniu jest zazwyczaj funkcjonalną częścią domu - służy do gotowania. Dlatego drogie i jaskrawo kolorowe atrybuty mogą stać się po prostu nieestetyczne. Urządzając  kuchnię w stylu glamour, trzeba więc użyć czegoś praktycznego. Jedną z popularnych metod jest stosowanie frontów kuchennych z PVC. Takie wykończenie paneli z PCW jest szeroko rozpowszechnione. Metoda ta jest stosunkowo niedroga, panele można wybierać według kolorów, doskonale wytrzymują wysokie temperatury, mają niewielki ciężar, są łatwe w montażu, można na nich drukować wzory lub rysunki, które będą chronione przed blaknięciem. Różnorodność tego atrybutu pozwoli każdemu wyrazić swoją oryginalność. Wadą tych paneli jest ich zawodność w przypadku uszkodzeń mechanicznych oraz fakt, że mogą one emitować substancje toksyczne w przypadku silnego nagrzania. 

Innym rozwiązaniem dla kuchni w stylu glamour w mieszkaniu jest panel szklany zwany skinali. Dostępnych jest wiele różnych opcji. Panel taki może mieć wygrawerowany wzór lub być pokryty specjalną folią. Wzór może być prosty lub trójwymiarowy, można również utworzyć panel. Ponadto panele mogą być podświetlane, co jest bardzo efektywne. Przy wyborze obrazka ważne jest, aby przedstawiał on lub uzupełniał scenerię. Jeśli w kuchni jest wystarczająco dużo miejsca na bar, jego ściany można również wyposażyć w szklane panele, które uzupełnią cały wystrój. Aby dodać blasku i splendoru, pokój można udekorować dżetami, wyrobami z kryształu oraz oraz dodać gustowne lamp podłogowych. Obrazy lub elementy dekoracyjnr nadadzą wnętrzu luksusowy i ekskluzywny status.

Podsumowując, nie ma dobrego i złego stylu. Każdy wybiera dla siebie, w zależności od nastroju, aby stworzyć własne domowe ognisk i przytulność. Dlatego wybierając styl, kieruj się przede wszystkim swoimi odczuciami, a nie innych ludzi. W końcu styl to wyrażanie siebie.

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz ⇾